ایران اکسچنجر | خرید و فروش وبمانی Webmoney | ووچر پرفکت مانی Perfect money E-Vouchers

عضو سایت نیستید؟


ورود

رمز را فراموش کرده اید؟ (X)

عضو سایت هستید؟


عضویت

(X)
Farooq

سمینار بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه کوثر

Homeاخبارسمینار بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه کوثر
سمینار بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه کوثر

 

اولین سمینار تخصصی بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه اعتباری کوثر با حضور چند تن از مقامات برگزار شد.

به نقل از ایبنا، این سمینار با حضور مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی، معاونین، مدیران و کارشناسان حوزه مرکزی، در خصوص فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال برگزار گردید.

در حاشیه این سمینار، نیما امیر شکاری، مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در توضیح ضرورت های استفاده از ارزهای دیجیتال در کشور گفت:

امروزه فردی که خواندن و نوشتن می داند لزوما باسواد محسوب نمی‌شود بلکه؛ افرادی با سواد هستند که بتوانند داشته های ذهنی خود را بازآموزی مجدد کرده و در عرصه های جدید قرار بگیرند، لذا حوزه ارزهای دیجیتال یکی از اولویت های جدیدی است که باید آموزش های لازم در این خصوص به علاقه مندان داده شود.

وی همچنین افزود:

با توجه به رشد سریع تکنولوژی آن چیزی که دنیا از ما می‌طلبد تطابق تصورات ذهنی ما با واقعیت های دنیای امروز می‌باشد که برگزاری چنین سمینارهایی می‌تواند پایه گذار این تغییرات در ذهن افراد و جامعه باشد.

 

سمینار بلاک چین و ارزهای دیجیتال در موسسه کوثر

 

در ادامه این سمینار، مصطفی امجدیان سرپرست معاونت بازاریابی و امور استان های موسسه کوثر با اشاره به تحولات بنیادین صورت گرفته در حوزه ارز دیجیتال گفت:

تمامی کارکنان با قدم گذاشتن در این عرصه باید اطلاعات خود را به روز کنند تا از عقب ماندگی موسسه در این بخش، جلوگیری به عمل آید.

امجدیان در ادامه با اشاره به فراز و فرود های ارزهای دیجیتال در گذشته سخن گفت و اظهار داشت:

این اتفاقات سبب جذب علاقه مندان و سرمایه گذاران در این حوزه شده است و در حال حاضر کشورهایی که در این حوزه هیچ گونه فعالیتی نداشتند، در این عرصه ورود یافته‌اند و کشور ما نیز با پیگیری‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تهیه دستورالعمل و آئین نامه های لازم در تلاش برای استفاده از ارزهای دیجیتال است.

 

همچنین در ادامه این سمینار علمی مطالبی درباره فناوری دفتر کل توزیع شده و فناوری DLT، انواع ارزهای دیجیتال و کاربرد آنها، پتانسیل های سرمایه‌گذاری و دغدغه‌ها، قراردادهای هوشمند و سایر کاربردهای بلاک چین در صنعت مالی و فرامالی توسط مدیر گروه بانکداری الکترونیک پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی برای مخاطبین ارائه شد.