آموزش ماینینگ بیت کوین ، آشنایی با دستگاه های استخراج

 

شما می‌توانید با  CPU و گرافیک های کار کشته خودتان سیستم استخراج را گردآوری و نصب نمائید . ولی این کار نیاز به علم کافی دارد و دستگاه های مهیا متعددی برای استخراج , عرضه گردیده اند .
 
ماینر بیت کوین ASIC چیست؟

 

با توسعه کانال بیت کوین و تراکنش های آن , استخراج بیت کوین با کامپیوتر های معمولی ابدا به صرفه نیست . برای استخراج به صرفه بیت کوین به سخت افزار تخصصی ASIC نیاز خواهید داشت .
 
ابتدا ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را برای پردازنده های کامپیوتری ( CPU ) پباده سازی کرد . پس از تعدادی سال استخراج کنندگان بیت کوین کشف کردند که میتوانند از کارت های گرافیکی توان بیشتری داشته باشند و از کارت های گرافیکی به وسیله تشکیل شده بوسیله ASIC ها ( مدارهای مجتمع با کاربرد مختص ) به کار گیری کردند .
 
امروزه تمام استخراج های بزرگ و حیاتی بیت کوین بر روی سیستم های ذیل ASIC انجام می شود . به نوعی دشوار افزارهای ASIC بیت کوین کارشناس استخراج بیت کوین و هسته ی با اهمیت دستگاه های استخراج بیت کوین می باشند .

 

آموزش ماینینگ بیت کوین ، آشنایی با دستگاه های استخراج

 

ویژگی هایی که بایستی برای خرید دستگاه استخراج بیت کوین در لحاظ بگیرید 

 

یکسری استدلال حیاتی برای خرید دستگاه های استخراج بیت کوین ذیل ASIC بایستی در لحاظ گرفته شود : 
 
میزان هش – دستگاه استخراج بیت کوین موردنظر چندین هش در ثانیه ساخت می کند؟ هش بیشتر در آمد بیشتر .
 
کارامدی – شما می بایست نسبت به میزان سرمایه و درآمدی که می‌خواهید , دستگاهی را تعیین نمائید که مصرف برق آن با سرمایه و درآمد موردنظر شما سازگار باشد . برق خانگی در بخش اعظمی از کشورها اعم از جمهوری اسلامی ایران , ارزش بالایی داراست و مصرف برق دستگاه های استخراج مضاعف بالا است . به همین علت برای استخراج به صرفه بایستی از برق صنعتی استعمال نمایید .
 
بها – این استدلال نیز نسبت به سرمایه شما می بایست موردتوجه قرارگرفته شود . همینطور زمان برگشت سرمایه و سوددهی نیز بایستی در لحاظ گرفته شود .
 
دستگاه استخراج را تنها بر طبق بها یا این که صرفا هش ریت خریداری نکنید . شایسته ترین دستگاه ASIC , کارآمدترین آن است . انگیزه پول است .

 

آموزش ماینینگ بیت کوین ، آشنایی با دستگاه های استخراج

 

کارآمدترین دستگاه استخراج 
کارآمدی دستگاه استخراج به‌این معناست که برای هر هش ریت , هزینه برق کمتری پرداخت نمایید .
 
دستگاه استخراج در دکان های اینترنتی 
وب سایت های متعددی وجود دارا هستند که‌این دستگاه ها را برای فروش گذارده اند . آمازون و ای بی نیز دستگاه های مهیا استخراج را با ارزش های مطلوب به فروش میرسانند . ولی به دلیل تحریم های کشور‌ایران , خرید بدون واسطه دستگاه های استخراج از این وب سایت ها قابلیت و امکان پذیر نیست .
 
بررسی سودآوری 
شما می‌توانید با قابل انعطاف افزارهای محاسبه سود آوری استخراج , نسبت به ارزش برق , هش ریت و میزان برق مصرفی پاور دستگاه , سود خویش را محاسبه نمایید . حتما مطمئن گردید که مخارج برق را به صدق اکانت می‌کنید زیرا سود و ضرروزیان حقیقی و واقعی در‌این کار به مصرف برق خیلی وابسته است .
 

 
 

معرفی اجمالی دستگاه های استخراج بیت کوین ASIC 

 

سه دستگاه پر اسم و رسم استخراج بیت کوین 

 

آموزش ماینینگ بیت کوین ، آشنایی با دستگاه های استخراج

 

 

 

۱ – Bitmain Antminer S9 

 
 
این دستگاه با اقتدار هش ۱۴٫۰ TH/s یک کدام از قدرتمندترین دستگاه های ASIC بیت کوین است . در آخرها سال ۲۰۱۶ کمپانی bitmain به طور رسمی از ماینر نو خویش رو نمایی کرد . این دستگاه دارنده توان هش ۱۴ تراهش و مصرف انرژی ۱۳۷۵ وات است . antminer s9 از یک رشته خنک کننده توان مند سود میبرد . با این حال می بایست از آن در محیط های خنک به کار گیری کرد . دستگاه با به کارگیری از کابل Ethernet به کانال پیوند می خورد . بها این دستگاه حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در مغازه های متعدد متغیر است . فعلا با مصرف برق صنعتی , پس از حدود ۹۳ روز از استارت به کار , سرمایه نخستین خرید دستگاه برخواهد گشت . میزان سود این دستگاه با برق مطلوب و صنعتی حدود ۰٫۰۱۹ بیت کوین در هفته است .

 

 
آموزش ماینینگ بیت کوین ، آشنایی با دستگاه های استخراج

 

۲ – Bitmain Antminer T9 

<

 
Antminer T9 با اقتدار ۱۲٫۵ تراهش و مصرف انرژی ۱۵۷۶ یکی قوی ترین و اما پرمصرف ترین دستگاه های استخراج ASIC عالم است . این دسته از لحاظ ظاهری و طاقت فرسا افزاری زیاد شبیه با گونه S9 است . بها آن حدود ۱۳۰۰ تا ۲۱۰۰ دلار در دکان های متعدد متغیر است . به دلیل مصرف بالای انرژی , برق خانگی به هیچ وجه برای این دستگاه مطلوب نیست . اکنون با آغاز کار این دستگاه پس از حدود ۱۲۸ روز سرمایه اول بر میشود . با برق صنعتی می‌توانید با این دستگاه حدودا هفته ای حدود ۰٫۰۱۸ بیت کوین سود داشته باشید .

 

آموزش ماینینگ بیت کوین ، آشنایی با دستگاه های استخراج

 

3 – Bitmain Antminer R4 

 

 
دستگاه Antminer R4 پس از دسته S9 و T9 یکی‌از دستگاه های استخراج دوستداشتنی کمپانی Bitmain است . از این دستگاه تحت عنوان دستگاه خانگی استخراج نیز نام برده می شود . با توان ۸٫۷ تراهش و مصرف انرژی ۸۴۵ وات , یکی‌از کارآمدترین دستگاه های استخراج است . برای کم تر کردن صدای دستگاه , از فن کوچکتری نسبت به گونه بالا سود می‌برد , بدین ترتیب نیاز به محیط خنک تری برای این دستگاه دارید . ارزش این دستگاه از ۱۱۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در دکان های گوناگون متغیر است . با مصرف برق صنعتی بعداز حدود ۱۵۰ روز سرمایه اول خرید بر می شود . با برق مطلوب حدود ۰٫۰۱ بیت کوین در هفته سود استخراج این دستگاه خواهد بود .
 
امکانات مورد نیاز استخراج
علاوه بر دستگاه های ASIC استخراج , به امکانات جانبی دیگری در فرآیند استخراج نیاز است :
 
منشا تغذیه یا این که پاور – مشقت بار افزارهای استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه مبداء تغذیه یا این که پاور توانا برای به کار گیری از برق دارا هستند .
 
حرفه های خنک کننده – سیستم های استخراج بیت کوین گرمای فراوان متعددی ساخت می نمایند . محیط خنک و به کارگیری از حرفه های توانا برای عملیات استخراج زیاد اصلی است .

 
استخراج بیت کوین سوای مشقت بار افزار قوی؟
قابلیت استخراج با سیستم های خانگی موجود است البته در حالتی که قصد کسب درآمد دارید آن را فراموش فرمائید . همینطور با اجاره کردن خدمت های ابری میتوانید فارغ از طاقت فرسا افزار استخراج را انجام دهید که ولی به دلیل نوسانات بازار ارزهای دیجیتال احتمالا مقداری ریسک به همراه داشته باشد .

 

آموزش ماینینگ بیت کوین ، آشنایی با دستگاه های استخراج

 

راهنمای استخراج ابری 

 

 
در استخراج ابری , شما می‌توانید جزو مشقت بار افزار شرکتهای بزرگ را برای عملیات استخراج اجاره نمایید . با این کار شما تنها به یک کامپیوتر معمولی برای ارتباطات و یک کیف پول نیاز خواهید داشت .
 
مزایای استخراج ابری : 
 
فارغ از نیاز به مکان
سوای هزینه برق مازاد
سوای نیاز به امکانات
مشکلات خنک کردن امکانات نیست
به تامین و تهیه و تنظیم کنندگان امکانات نیاز نخواهید داشت

 

معایب استخراج ابری : 

 

ریسک کلاهبرداری
استخراج غیرشفاف
هیجان کمتر ( در حالتی‌که شما یک شیفته کامپیوتر می باشید که گردآوری سیستم را دوست دارید! )
سود تحت خیس – اپراتورها بایستی مخارج خویش را تامین نمایند
نوسانات بها که احتمال دارد سبب ساز کم شدن سود یا این که توقف عمل شود
عدم در اختیار گرفتن و انعطاف پذیری
گونه های استخراج ابری ]

 

آموزش ماینینگ بیت کوین ، آشنایی با دستگاه های استخراج

 

به صورت کلی , سه جور استخراج از روش بدور موجود است :

 

 
۱ – استخراج میزبانی ( Hosted mining ) 

 

اجاره یک دستگاه استخراج که به وسیله ارائه دهنده میزبانی شده‌است .
 
۲ – استخراج میزبانی مجازی ( Virtual hosted mining ) 

 

یک سرور سری مجازی ( کلی ) تولید کرده و اپلیکیشن استخراج خویش را نصب نمایید .
 
۳ – توان هش اجاره ای ( Leased hashing power ) 

 

اجاره یه خرده توان هش , سوای داشتن یک کامپیوتر فیزیکی یا این که مجازی فردی و منحصر . ( این روش دوستداشتنی ترین روش استخراج ابری است . )
 
تارنما های دارای اعتبار استخراج ابری
وبسایت های متعددی برای ارائه سیستم های ابری وجود دارا هستند در اینجا سه وب سایت بزرگ و پیشرو در‌این حوزه را معرفی میکنیم :
 
۱ – hashflare: این وب سایت اقتدار هش موردنیاز برای ارز های بیت کوین , اتریوم , دش و زدکش را در اختیار شما قرارخواهد اعطا کرد . نشانی وبسایت :

۲ – genesis – mining : یک کدام از مطرح ترین وبسایت های اجاره دهنده توان هش با قابلیت و امکان استخراج ارزهای بیت کوین , اتریوم , لایت کوین , دش , زدکش و مونرو . نشانی تارنما : www . genesis – mining . com 
 
۳ – hashnest : درین تارنما می‌توانید پاره ای از اقتدار هش دستگاه های کمپانی bitmain را اجاره فرمائید . نشانی وبسایت : www . hashnest . com 

 

 
بیت کوین ماینررهای USB 

 

تا چندین سال پیش بیت کوین ماینرهای USB خط مش خیر و خوبی برای کسب درآمد بودند . البته با توسعه بیت کوین و مشقت بار شدن استخراج , این ماینرها به دلیل توان هش کم دیگر مطلوب این کار نیستند .

 

شاید علاقمند باشید بخوانید : 

 

 
اموزش انتقال پول(send money)در پرفکت مانی

اموزش افتتاح حساب پرفکت مانی
همه چیز درباره ی پرفکت مانی
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *