آموزش ساخت کیف پول اتریوم

آموزش ساخت کیف پول اتریوم به صورت گام به گام و به زبان ساده

اتریوم دومین ارز رمزپایه بزرگ بعد از بیت کوین است و البته که خیلی هم از پیدایش آن نمی گذرد و تفاوت هایی که بیت بیت کوین و اتریوم وجود دارد باعث شده تا با وجود مشکلاتی که بیت کوین با آن ها دست و پنجه نرم می کند، به سمت اتریوم بروند. در این صورت برای کار با اتریوم نیاز به یک کیف پول دارید و در این نوشته آموزش ساخت کیف پول اتریوم را به زبانی ساده ارائه خواهیم کرد.

ساخت کیف پول اتریوم از طریق وبسایت MyEtherWallet

 
MyEtherWallet یکی از راحت ترین کیف پول های اتریوم است که حتی امکان استفاده از قرارداد های هوشمند نیز در آن وجود دارد. بسیاری از افراد برای نگهداری توکن ها اتریوم خود از این کیف پول استفاده می کنند. این یک کیف پول آنلاین است اما از کیف پول های سخت افزاری و آفلاین نیز پشتیبانی می کند. یعنی کاربران می توانند کلید های کیف پول را برای انواع فضاهای ذخیره سازی اتریوم بسازند. در ادامه آموزش ساخت کیف پول اتریوم را در وبسایت MyEtherWallet خواهیم داد.

به وبسایت رسمی بروید

 
برای ساخت کیف پول اتریوم ابتدا می بایست وبسایت MyEtherWallet به نشانی www.myetherwallet.com  بروید. در صفحه اصلی یک سری توضیحات و نکات درباره ساخت کیف پول اتریوم به شما داده می شود.
 

یک گذرواژه بنویسید

 
از ترکیبی از حروف، اعداد و نماد ها برای ساخت یک گذرواژه قوی استفاده کنید. به محز این که یک گذرواژه مناسب در کادر نوشتید، همان را در جایی یادداشت کنید و حتی از روی آن چند بار در جاهای مختلف کپی بگیرید. سپس روی گزینه Create New Wallet کلیک کنید.
 

فایل keystore خود را دانلود و ذخیره کنید

 
این کار را بنا به دلایل امنیتی می بایست انجام بدید. فایل keystore خود را دانلود و روی کامپیوتر خود یا هر دستگاه دیگری که ثبت نام را با آن انجام می دهید، ذخیره کنید. سپس روی Continue کلیک کنید.
 

کلید خصوصی خود را ذخیره کنید

 
کلید خصوصی شبیه به یک رشته متنی از علامات است و این کلید اهمیت بسیاری دارد چرا که هر شخصی با داشتن این کلید خصوصی به کیف پول شما دسترسی دارد. مطمئن شوید که این کلید را در جای مطمئنی نگهداری می کنید. حتی می توانید این کلید خصوصی را مانند یک کیف پول کاغذی پرینت بگیرید. به یاد داشته باشید که راهی برای بازگرداندن کلید خصوصی و گذرواژه فراموش شده یا گمشده وجود ندارد، بنابراین به تمامی نکاتی که این وبسایت به شما می گوید، توجه کنید.
 

برای بازکردن کیف پول از کلید خصوصی یا keystore استفاده کنید

 
برای قفل گشایی کیف پول اتریوم شما راه های زیادی وجود دارد ولی برای سادگی کار قرار است کیف پول ساخته شده را با فایل keystore و کلید خصوصی که دریافت کردیم، بازگشایی کنیم. برای این کار کلید خصوصی خود را پیست یا فایل keystore خود را بارگذاری کنید تا کیف پول شما باز شود.

استفاده از کیف پول اتریوم ساخته شده

 
دفعه بعدی که خواستید به کیف پول اتریوم خود دسترسی داشته باشید، به نشانی www.myetherwallet.com بروید و روی گزینه View Wallet Info در بالا سمت راست کلیک کنید و خود را از طریق ورود کلید خصوصی یا بارگذاری فایل keystore به عنوان یک کاربر معتبر به وبسایت بشناسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *